בדיקת שמיעה ומכשירי שמיעה

ככל שנוקפות השנים וגילנו מתקדם, כך אנחנו נתונים חשופים יותר לבעיות הקשורות לירידה בתפקוד מערכות הגוף השונות, לעיתים מדובר בשינויים מינוריים בלבד ולפעמים מדבור בפגיעה משמעותית יותר בתפקוד, עד כדי יציאה מכלל פעולה. תופעה זו אינה ניתנת לחיזוי מוקדם ועל כן חשוב לנהל מעקב רציף הכולל בדיקות תקופתיות, ככל שנוקף הזמן.
 
בתחום השמיעה הדבר עשוי להתבטא בירידה ביכולת השמיעה, עמעום הצלילים הגבוהים יותר הוא נפוץ בעיקר, אך גם פגיעה רוחבית בכל התדרים הנשמעים עשוי להתרחש וחשוב מאוד להישאר במעקב, כדי שנהיה מודעים למצבנו וכדי לדעת כיצד להתמודד ולטפל בבעיה.
 
בדיקת שמיעה תקופתית היא פרוצדורה נפוצה ופשוטה למדי, מטרתה היא להעריך את מצב השמיעה של הנבדק, להתאים פתרון – בין אם זה מכשיר שמיעה או במקרים חמורים יותר טיפול התנהגותי ופסיכולוגי להתמודדות עם המצב.
 
מכשיר שמיעה הוא כלי עזר מצוין למי שאובחן על ידי בדיקת שמיעה ככבד שמיעה, כאשר ברוב המקרים מכשיר השמיעה יחזיר למטופל את יכולת השמיעה כמעט למצב האופטימאלי שלה. קיימים כל מיני סוגים של מכשירים, המבוססים על טכנולוגיות שונות – מכשיר שמיעה אנלוגי מגביר את הקלט בצורה לא בררנית, בעוד מכשיר שמיעה דיגיטלי מגביר באופן סלקטיבי את צלילי הדיבור למשל. קיימים גם מכשירי שמיעה הפועלים על בסיס עצם הלסת, בה הצלילים מהדהדים בצורה טובה מאוד, ואלו יכולי להוות פתרון טוב למי שלא ניתן להתאים לו מכשיר שמיעה רגיל שנכנס לאוזן.
 
בדיקת שמיעה איננה תהליך פולשני ונעשית בצורה פעילה ביחד עם הנבדק עצמו, תוך שמירה על כבודו, שיתוף פעולה ובאווירה נינוחה, כך שאין צורך להילחץ ממנה והיא בדרך כלל מביאה תוצאות מהירות מאוד ומהימנות מאוד.
 
מבחינת עלויות, בדיקת שמיעה היא כאמור תהליך פשוט ומהיר, מה שהופך אותה ללא יקרה ועל כן אין שום סיבה לחסוך וללכת מכוני שמיעה עלומי שם, במקום ללכת למכון שמיעה איכותי וידוע, שבו סביר להניח שתקבלו את הטיפול והאבחון המקצועיים ביותר. בדרך כלל במכונים הגדולים יהיה ניתן למצוא גם את המלאי הגדול ביותר של דגמים וסוגים שונים של עזרי שמיעה כך שתוכלו למצוא מכשיר שמיעה שיתאים לכם גם לכיס וגם לאוזן.
 
בדיקת שמיעה - מערכון של קצרים

 


תפריט דף הבית