הסעות אוטובוסים ומיניבוסים

חג הפסח מסמן לא רק את בוא האביב, אלא גם את תחילת עונת הטיולים. ישראלים רבים נוהגים לנצל את ימי חול המועד ואת מזג האוויר האביבי כדי לטייל בארץ או בחו"ל. וגם השנה, כמו בשנים קודמות, רבים מהם יעשו זאת באמצעות הסעות אוטובוסים או הסעות מיניבוסים. במאמר הבא תוכלו ללמוד על היתרונות שבהסעות לטיולים באמצעות אוטובוסים ומיניבוסים, וסוגי הטיולים המתאימים לכל כלי תחבורה.

הסעות אוטובוסים והסעות מיניבוסים – לטיולים בראש שקט
למרות מה שנהוג לחשוב, נסיעה לטיול ברכב הפרטי היא לא בהכרח הפתרון הנוח, הזול והבטיחותי ביותר. אכן, יש לכם פרטיות, אך אתם נאלצים להתמודד עם לא מעט בעיות וקשיים:
  • התמודדות עם עומסי תנועה כבדים בכבישי הארץ, כי כמוכם גם כל בית ישראל בחר לטייל עם הרכב המשפחתי.
  • התמודדות עם נהיגה בדרכים לא מוכרות ובזבוז זמן על ניווט, הכוונה, מציאת מקומם חניה וגם טעויות בדרך.
  • סיכון בטיחותי הכרוך בנהיגה בדרכים חדשות, מפותלות ומסוכנות, וגם בצורך לנווט עם מפות בזמן הנהיגה. כמו כן, גם נהיגה במצבי עייפות, לאחר יום טיול מפרך, מהווה סיכון בטיחותי.
  • ההתרכזות בנהיגה פוגמת בהנאת הטיול, ולא מאפשרת לנו ליהנות מהנוף ומחברת הנוסעים ברכב.
  • ברכב פרטי נסיעה ממושכת יכולה להיות לא נוחה בעליל, במיוחד כשברכב יש גם תיקים וציוד קמפינג. לעומת זאת, שימוש בהסעות אוטובוסים או הסעות מיניבוסים פותר עבורנו את כל הבעיות הללו. אנו לא צריכים לנווט, להסתכל במפות, לבקש הכוונה, לנהוג בדרכים חדשות ומסוכנות וגם לא לבזבז זמן בטעויות בדרך.

נהג הסעות מיומן, שמכיר את כבישי הארץ, יביא אותנו למחוז חפצנו במהירות ובבטחה. אנו יכולים לנוח, לישון, ליהנות מחברת המשפחה או החברים ולטייל בנוחות מקסימלית, מבלי להצטופף עם כל התיקים והפקלאות. וככל שיותר אנשים ישתמשו בהסעות אוטובוסים ובהסעות מיניבוסים לטיולים, כך יהיו פחות עומסי תנועה בכבישים.
 
הסעות אוטובוסים או הסעות מיניבוסים?
לאחר שהתברר לנו כי השימוש בשירותי הסעות הוא הדרך האולטימטיבית לטייל בארץ, נשאלת השאלה מתי כדאי להשתמש בהסעות אוטובוסים ומתי בהסעות מיניבוסים?
  • הסעות אוטובוסים לא מחייבות אתכם למצוא קבוצת מטיילים של 50 אנשים. טיולים מאורגנים רבים מתקיימים בהסעות אוטובוסים, וכך נוצרת הזדמנות להכיר אנשים חדשים ולשמוע סיפורים חדשים. לאוטובוסים יש גם תא מטען גדול במיוחד, לכן הם הפתרון המועדף כאשר מדובר בטיול בן כמה ימים, שנוסעיו מגיעים עם תיקים גדולים, ציוד קמפינג ועוד.
  • הסעות מיניבוסים לא מיועדות רק לקבוצות מטיילים קטנות. אכן, אם אתם קבוצה של 15 – 20 מטיילים, חבל שתבזבזו את כספכם על אוטובוס. אך בטיולים מסוימים, כדאי אפילו לקבוצה של 50 מטיילים להתפצל למספר מיניבוסים. מכיוון שמיניבוסים הם קומפקטיים וקלים לתמרון ולמציאת מקום חניה, הסעות מיניבוסים הן אמצעי התחבורה האולטימטיבי לסיורים עירוניים ולטיולים בני יום אחד. מכיוון שהמיניבוס הוא קטן, אף נוסע לא מרגיש מבודד, כולם מצליחים לשמוע את הסברי המדריך ולהשתתף בשיחות משותפות. כך שהגיבוש מתחיל כבר בנסיעה.


תפריט דף הבית