מערכות סולאריות

 הטרנד הירוק הפך בשנים האחרונות למשהו נפוץ מאוד. בין אם אתם דוגלים בו או לא, אי אפשר להתעלם מכך שהוא נהיה מאוד פופולארי בקרב אנשי בידוק, פוליטיקאים ועוד אנשים שמנסים למצוא חן בעיני ציבור מסוים.


ואכן המצאות רבות הגיחו לעולמנו בעקבות הניסיון לשמור יותר על המשאבים ועל הסביבה שלנו. בין היתר ניתן למנות את המכונית ההיברידית, שימוש בגז כתחליף לדלק, מערכות סולאריות, מיחזור ועוד. כיום רוב המערכות הירוקות הללו עולות יותר כסף, ולכן לא כבשו את הציבור, גם את זה שמאמין שיש צורך בכך.

אחת המערכות היחידות שלא רק ירוקה, אלא גם יכולה לשלשל ירוקים לכיסנו, הן מערכות סולאריות.

מערכות סולאריות הן מערכות של קולטי שמש שנפרשות על שטח גדול יחסית. הם קולטות את אנרגיית החום של השמש וממירות אותה לאנרגיה חשמלית. אין יותר ירוק מזה. בארץ ניתן לראות בשנים האחרונות יותר ויותר מערכות מסוג זה, בעיקר בגלל ההבנה כי מדובר על תחום ריווחי.

אבל לא כל אחד יכול להתקין מערכות סולאריות ולהתחיל לייצר את החשמל של עצמו. לצורך התקנת מערכות סולאריות נדרשים מספר תנאים ראשוניים כמו שטח גדול מספיק, שפונה לכיוון דרום. אם אתם מעוניינים בהתקנה של מערכות סולאריות באופן פרטי, כדאי לפנות לחברה שמתעסקת בתחום שתוכל לייעץ לכם אם באפשרותכם להתקין מערכות כאלה.

במידה ואתם יכולים להתקין מערכות סולאריות תוכלו להשתמש בחשמל שיופק לצורך שימוש אישי, ואת העודפים למכור לחברת החשמלתפריט דף הבית