ניקוי באמצעות התזת חול

לאחרונה כשהסתובבתי באחד הרחובות שמובילים לביתי ראיתי שאת אחד הבניינים מתחילים לשפץ או יותר נכון לשדרג. לפני תחילת הפעילות והעבודה על אותו בניין היו צריכים להחליק אותו ולסדר אותו על מנת ויוכלו לצבוע אותו באופן אחיד ומסודר, בצורה טובה ואיכותית.
 
בכדי שיכולו לבצע צביעה תקינה, חלקה ואחידה השתמשו בטכניקה שהייתה חדשה בשבילי, טכניקה שלא הכרתי וזו הפעם הראשונה שאני נתקל בה. אותה טכניקה נקראת ניקוי חול ולמרות שהדבר יכול לבלבל והמונח יכול להטעות, ניקוי חול דווקא משמש לניקוי והחלקה של בניינים או מדרכות או כל דבר שצריך ניקוי והחלקה של איזור או מקום.
 
הרעיון של ניקוי חול הוא כי העובדה שחול הוא חומר מחוספס והגרגירים הקטנים שלו יוצרים חיכוך מיוחד עם האובייקט שאיתו באים במגע יוצרת את האפשרות לנקות ולהחליק את אותו אובייקט ובעזרת התזת חול ניתן לקלף, בעצם, את החלקים הלא נעימים והמחוספסים של הקיר.
 
גם אני לא הכרתי את כל הטכניקות האלו ואת כל הרעיון שעומד מאחורי השימוש בסגנון כזה של התזת חול. אולם, את כל הגילויים האלו עשיתי כשעברתי ליד אותו בניין שעמד לפני שיפוץ ושאלתי את הפועלים שם מה פשר המכונה המיוחד הזו. הם אלו שהסבירו לי את כל העניין של ניקוי חול והטכניקה המיוחדת של השימוש בסגנון של התזת חול שכזו.
 
לאחר שחזרתי הביתה, הנושא מאוד סיקרן אותי והתחלתי לבדוק מה המשמעות של כל העניין ומאיפה הגיעה כל הטכניקה של ניקוי חול. מסתבר כי משתמשים בטכניקה זו בכל העולם ועושים זאת בעיקר במקומות גדולים שרוצים ביעילות לחדש אותם ולנקות אותם בצורה יסודית וטובה. השימוש בסגנון של התזת חול יוצר את המקום שמנקים למראה חדש וחלק ומאפשר לעבוד עליו בצורה טובה ויסודית בעיקר לפני שיפוצים וחידושים של מבנים או בניינים שונים. 
 
ניקוי חול – סרטון תדמית

 


תפריט דף הבית