ניתוחים פלסטיים

בעידן של היום, עידן בו הטכנולוגיה מאפשרת לנו לעשות דברים שיכולנו רק לחלום עליהם, ניתן גם לשנות את מראה גופינו ופנינו, בהתאם להעדפותינו ולצרכינו באמצעות ניתוחים פלסטיים. יתרון משמעותי זה, שלא היה קיים בעבר, מאפשר הן לאנשים שנפגעו, חלילה, בתאונה, הן לאנשים שעברו ניתוח כירורגי ונותרה להם צלקת מאוד לא ידידותית במקום הניתוח והן לאנשים שאינם מרוצים מאיבר מסוים בגופם – לבצע ניתוחים פלסטיים בהתאם לצורך, ולהיראות הרבה יותר טוב.

ניתוחים פלסטיים – קצת היסטוריה
ניתוחים פלסטיים לשם שחזור בוצעו בהודו כבר בשנת 800 לפנה"ס. הפעם הראשונה בה החלו לבצע ניתוחים פלסטיים בחברה המערבית היתה בשנת 1827, אז רופא בשם ג'ון פטר מארה"ב ביצע ניתוח פלסטי באמצעות כלים מיוחדים שפיתח בעצמו. במלחמת העולם הראשונה, כאשר היו פצועים רבים אשר נדרשו לשחזור איברים, הפכו ניתוחים פלסטיים להיות אמצעי רפואי לכל דבר, שמטרתו היתה להשיב לפצועים את היכולת לחזור לתפקד בצורה הטובה ביותר. כבר אז בתקופת המלחמה הגיעו למסקנה הבלתי נמנעת, שאחד הפרמטרים החשובים ביותר בהחלמה מפציעה הוא המראה האסתטי: ככל שהמראה האסתטי היה טוב יותר, כך המוטיבציה להחלמה היתה גבוהה יותר.
 
ניתוחים פלסטיים: והשאר – היסטוריה
עם חלוך הזמן והשתכללות הטכנולוגיה, הפכו ניתוחים פלסטיים להיות גם ניתוחים אסתטיים ולא רק ניתוחים רפואיים. זאת משום שגם הרופאים וגם המטופלים הפוטנציאליים הבינו, כי ניתן לעשות שימוש באותם ניתוחים פלסטיים גם כדי לשפר את המראה הקיים של אנשים כמו: ניתוח הגדלת חזה, שאיבת שומן, ניתוח אף וכו'. וזאת רק בגלל שהם לא מרוצים ממנו ולא רק משום שחלילה, נפצעו במלחמה או בתאונה. התובנה הזאת הביאה לכך שכיום אנשים רבים מעוניינים בביצוע ניתוחים פלסטיים, על מנת לשפר את המראה החיצוני שלהם וכך לשפר גם את הביטחון העצמי ואת דימוי הגוף שלהם לגבי עצמם. בעצם, מדובר באותו קו מחשבה של פצועי המלחמה ההיא, אשר המוטיבציה שלהם להחלמה היתה גבוהה יותר כאשר המראה האסתטי שלהם היה טוב יותר. ואכן, היום ניתוחים פלסטיים מתבצעים בשכיחות גבוהה, ומאפשרים לאנשים רבים ליהנות מחדש מהמראה שלהם, בין אם הם עברו פציעה שדרשה שחזור או תיקון של חלק מסוים בגוף, ובין אם הם פשוט לא היו מרוצים מהמראה הטבעי שלהם.
 
ניתוחים פלסטיים – הגדלת חזה
אחד מהניתוחים הפלסטיים הנפוצים ביותר היום בישראל הוא ניתוח הגדלת חזה. נשים רבות מעוניינות להגדיל את החזה הקיים שלהן, בין אם הוא איבד מנפחו ומצורתו לאחר לידות והנקות, ובין אם מטבעו הוא חזה קטן יחסית. זאת משום שנשים רבות מבינות את היופי ואת העוצמתיות הטמונים בחזה גדול, ומעוניינות להשיב לעצמן את תחושת הנשיות שקצת נעלמה אחרי הלידות. כיום עומדת בפני אותן נשים אפשרות נהדרת לעשות זאת, באמצעות ניתוח הגדלת חזה שבמהלכו מוחדרים לשדי האישה שתלי סיליקון חזקים ועמידים, ההופכים חזה קטן ורפוי לחזה מוצק ונשי, אשר ישיב לכל אחת את נשיותה ואת ביטחונה העצמי.
 
ניתוחים פלסטיים – חשוב לדעת
למרות שהיום ניתוחים פלסטיים הם באמת פרוצדורה נפוצה, חשוב מאוד להקפיד לבצע ניתוחים פלסטיים בכלל וניתוחי שאיבת שומן בפרט, רק אצל רופאים מוחים בכירורגיה פלסטית, ובעלי ניסיון של שנים במקצוע. אחרי הכול – הגוף שלנו הוא הדבר הכי חשוב לנו, וכדי להקטין למינימום את האפשרות שייגרם חלילה נזק במהלך הניתוח, יש לבצע אותו רק אצל רופא מומחה הנמנה עם הרופאים הטובים ביותר בתחום. בהצלחה!


תפריט דף הבית