עבודות מתכת

ושוב, ברוכים הבאים לפינתנו – עבודות מתכת מהסרטים. מה לעשות, כאלה אנחנו – אנשי המתכת, אנשי הפלדה... וגם חנונים חסרי תקנה. ובפינה הפעם, נבקש לעשות כבוד ליצירה קלאסית, אשר עשתה שימוש נרחב בעבודות מתכת, על מנת להעביר כמה מסצנות האקשן החביבות ביותר של ילדותנו.
 
צוות לעניין
הצוות המפורסם היה פופולארי מאוד, וכיכב בסדרת קאלט שנמשכה בין 1983 ו-1987. חניבעל, המנהיג עם הסיגר והמוח, פייס, מקסים הנשים, מורדוק הטייס המטורף, וכמובן, בי.איי., איש השרירים. יחדיו פליטי הצבא האלה, שהכירו זה את זה במלחמת וייטנאם, הורשעו בפשע אותו לא ביצעו והפכו לפושעים נמלטים. כיאה לפושעים נמלטים בארה"ב, הם הפכו לנוטרים אשר נקראים לטפל בכוח הזרוע וכוח המוח בשחיתויות ובפשעים שונים ברחבי ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות.
 
אחד הדברים היפים, הוא שבהתאם למסורת האקשן האמריקאית של התקופה, מכוניות התעופפו והתפוצצו, אנשים נורו והושלכו מחלונות, אך איש לא נפגע באמת, ותמיד נראו האנשים קמים על רגליהם, המומים מדי בשביל להילחם, אבל בריאים ושלמים. בשל השילוב בין אקשן ובין אלימות מבוקרת היטב, הפכה הסדרה למדורת שבט לכל המשפחה.
 
דבר יפה נוסף, אשר הפך לסמל המסחרי של הסדרה, והיווה חלק משמעותי במשחקי הרחוב שהתבססו על הסדרה, היה עבודות המתכת שביצע הצוות, חדשות לבקרים. המכונית המסחרית השחורה עם הפס האדום עברה אינספור גלגולים (תרתי משמע לפעמים). צוות הלוחמים, כך הסתבר, היו בעצם אוסף של רתכים פר אקסלנס, והם היו מבצעים עבודות חיתוך פלדה, ריתוך פלדה ועבודות דומות לפי הצורך. בכל פרק היה הצוות נדחק לפינה, שבמקרה היו בה מוסך, מפעל מתכת או שטח עבודה אחר מצויד היטב. או אז, תחת ניצוחו של חניבעל, הם היו מרימים מבני פלדה בכל הגדלים, ואף מפתחים בן רגע קונסטרוקציות פלדה למגוון מטרות. למותר לציין שכל הקונסטרוקציות הנ"ל היו חסינות בפני כדורים, רק חברי הצוות חשבו עליהן, וכולן היו נעלמות באורך פלאי לאחר הפרק, כאילו היו במקום גם עגורנים שיכולים היו להרים את טונות הפלדה מעל הרכבים בקלות.
 
ב-2010 יצא לסדרה סרט קולנוע הוליוודי, שניסה למנף את ההצלחה של המיזם משנות ה-80 ולהפיח בו חיים מחודשים. הסרט התקבל ברגשות מעורבים ובהצלחה מוגבלת בלבד. המבקרים שנאו אותו, הצופים אהבו אותו מספיק בשביל לתת לו לעבור בקושי, עם הכנסות של כ-77 מיליון דולר בארה"ב. סביר להניח שהסרט ימשיך להכניס עוד לא מעט בהשכרות די.וי.די. לערבי גברברים, שכבר ראו את "מת לחיות" יותר מדי פעמים. ספק אם יצא סרט נוסף בקרוב.


תפריט דף הבית