פרגולות וסוככים להצללה

אז הקיץ מתקרב ובעלי בתים רבים בישראל הם גם בעלי גינות או פנטהאוסים ומבינים כי השטח שמחוץ לבית הולך להפוך לשטח בלתי מנוצל כל עוד לא ימצאו דרך כלשהי לסוכך על האזור מפני השמש היוקדת המוכרת לנו כל כך. חודשים יולי אוגוסט הם חודשים חמים במיוחד שהשמש אינה מרפה בהם וכל מי שחשוף לה פשוט מתייבש – החל מצמחים ופרחים ועד בני אדם שפשוט לא מסוגלים לשבת מתחת לכיפת השמיים. לבעיה זו יש שני פתרונות עיקריים- פרגולות או סוככים.

פרגולות
הפרגולה מוכרת לנו מגינות ציבוריות, או מבתים של חברים וישנם לא מעט סוגים של פרגולות. מטרתם העיקרית היא כאמור לייצר צל ולאפשר לנו לשבת מחוץ לבית מצד אחד וליהנות מצל שמגן עלינו מקרני השמש מאידך. בין הסוגים השונים של פרגולות ניתן למצוא:
  • פרגולות אלומיניום – האלומיניום הוא חומר עמיד וחזק מחד אך גם זול, נפוץ ודקורטיבי מאידך גיסא. תכונות אלה של החומר הפכו אותו לפופולארי עד מאוד וכיום יותר ויותר בעלי בתים מתקינים פרגולות אלומיניום בשטח שלהם מבלי לחשוש לנזק לעור אך גם אינם צריכים להשתעבד לאותה פרגולה ולבצע פעולות תחזוקה ואחזקה אינסופיות.
     
  • פרגולות עץ – פרגולות עץ הן פרגולות עשויות מחומר טבעי אשר עוברות תהליך המאפשר להן להיות תחת כיפת השמים מבלי להינזק במהירות מפגעי מזג האוויר. גשם וברד בחורף, כמו שמש לוהטת בקיץ אינם פוגעות בהן באופן משמעותי, כך שהתקנת פרגולה תאפשר לנו להינות מצל לאורך שנים רבות.
     
  • פרגולות משולבות – פרגולות משולבות למעשה עשויות ממספר חומרים כאשר הן מנצלות את היתרונות של כל אחד. מצד אחד מסגרת אלומיניום או מתכת אחרת השומרת על חוזק הפרגולה ועל יציבות לאורך זמן ואילו החלק של הסוככים עשוי מעץ או מחומרים טבעיים אחרים שניתן להחליף אחת לתקופה.

סוככים
סוככים הם תת קטגוריה בתוך הפרגולות אך יחד עם זאת ישנם סוגים אחרים שאינם נחשבים כפרגולה. המרקיזה היא אחת מהן והיא למעשה מעין וילון הבנוי בצורת קשת אשר מגן על מרפסת הסלון מפני קרני שמש עוצמתיות.
לסיכום, בין אם יש ברשתות הנכס שלכם גינה גדולה, מרפסת שמש, חצר או פנטהאוס, כדאי לחשוב על פתרונות הצללה במידה ואתם רוצים ליהנות מהם גם בחודשי הקיץ. 


תפריט דף הבית