פרקטים

אנו מקבלים מהורינו כל מיני דברים. קשה לפעמים לחשוב על זה, אבל מעבר להיותם הורינו, הם היו והינם אנשים בפני עצמם, וככאלה, כל אחד מהם מביא עימו מגוון דברים. את האהבה למוסיקה, למשל, קיבלתי מן הבית. אולם בבית, למדתי לא רק אהבה למוסיקה מהי, אלא גם את היכולת לחוות מוסיקה ממגוון סוגים ובמגוון דרכים.
 
כך, למשל, לא די בהאזנה למוסיקה. המוסיקה נחוות באופן שונה לחלוטין כאשר יוצרים אותה וכאשר מבינים כיצד היא נוצרת. כמו כן, היא נחוות באופן שונה כאשר מאזינים לה בצורות שונות ובמקומות שונים. רוצים לגלות עולם חדש של מוסיקה?
 
מוסיקה בכפות רגליך – פרקטים ומוסיקה
עם כל הכבוד למערכות מוסיקה משוכללות, את אחת החוויות המוסיקליות המרשימות ביותר, תוכלו לקבל דווקא באמצעות עזרתם האדיבה של פרקטים. מה לפרקטים ולמוסיקה? מביני עניין ישר יבינו כי מדובר בשאלה של אקוסטיקה. מכיוון שהקול הינו גל, הוא נע דרך חומרים שונים באופן שונה. הקול לא רק נע באוויר ומגיע לאוזנינו, אלא עובר גם בקירות וברצפה. זאת גם הסיבה לכך שבמערבונים ישנים רואים אינדיאנים מצמידים את אוזנם לקרקע. זאת גם הסיבה לכך שאנשים הסובלים מקשיי שמיעה "מאזינים" לעתים, באמצעות מגע.
 
בעוד הקול רק מוחזר מרצפה רגילה, רצפת פרקט מציעה לו מקום לנוע בו, ו"לזרום בו". לכן, פרקטים מציעים הזדמנות יוצאת דופן לחוויה מוסיקלית מופלאה. אם יש לכם גישה לרצפת פרקט (והכוונה היא לרצפות פרקט מרחפות, כפי שיש בבתים ובעסקים שונים ולא בפרקטים הנמצאים באולמות ספורט), קחו את השלט של המערכת ביד, כבו את האור, ושכבו על הרצפה בנוחות. אפשר להניח משהו על הרצפה כדי שלא יהיה קר בגב וכן להביא כרית כדי שיהיה יותר נוח לשים את הראש. כעת הפעילו את המוסיקה החביבה עליכם בחשיכה. לשיפור החוויה, ניתן להניח את המגברים על הרצפה.
 
כעת תוכלו לא רק לשמוע את המוסיקה, אלא אף להרגיש את צלילי המוסיקה זורמים דרך הרצפה, אל תוך הגוף וממנו והלאה. השילוב של החושך והשכיבה מעלים רבות מהסחות הדעת החושיות, דבר אשר רק מעצים את החוויה. בחדרים עם אקוסטיקה טובה, החוויה יכולה להיות משכרת חושים.
 
חלומות ברצפה
מאז חוויתי חוויה זו ברמות שונות באמצעות רצפות פרקט שונות, אחד החלומות שלי הוא שיום אחד אוכל להתקין בביתי, לפחות באחד החדרים, רצפת פרקט איכותית מסוג כזה, שיאפשר לי ליהנות מחוויה זו באופן קבוע, ואף להעביר את חדוות ההאזנה למוסיקה לקרובים אליי ואולי אפילו בבוא היום, לילדיי שלי.


תפריט דף הבית