קבלני ביוב ומפעילי ביובית

על קבלני ביוב – הגיבורים הלא ידועים על רכב הביובית, המצילים את מערכת הביוב שלנו בעת צרה.
 
קשה לומר שעבודה כשל קבלני ביוב נשמעת כעבודה מבוקשת וזוהרת, אולם ישנן משרות שהן חיוניות למארג חיינו, הרבה יותר חיוניות מכפי שאולי יחשוב האדם הממוצע. בכל זאת, ביוב אינו דבר שאנו אוהבים או נוטים לחשוב עליו ביומיום, אולם הוא מלווה אותנו לאורך כל שגרת החיים – בהורדת מים באסלה, בשטיפת כלים, בחפיפת ראש במקלחת, בשחייה בבריכה עירונית וכן הלאה. מערכת הביוב תמיד שם, חבויה מהעין אומנם, אך בעלת תפקיד משמעותי וחשוב בקיומם של החיים המודרניים.
 
קבלני ביוב למעשה נכנסים לפעולה כאשר המערכת הזו מתקלקלת, וקיומה עולה על פני השטח. מקרים כאלו לא רק שאינם נעימים ומהווים כמו כן מפגע תברואתי והיגייני, אלא הם גם משתקים מערכת הכרחית עבור שגרת היומיום שלנו – וקבלני ביוב הם בעלי המקצוע היחידים היכולים להשיב את הסדר על כנו ולהחזיר את המערכת לתפקוד מלא.
 
הכירו את פריט החובה של כל קבלן ביוב – ביובית
 
הבעיה הגדולה בסתימות ביוב היא כאשר נוצרת הצפה אדירה של מי ביוב מלוכלכים, נודפי ריח לא נעים ולעתים קרובות גם מזוהמים. לסתימת כיור קטנה כל שדרוש הוא אינסטלטור, אולם במקרה כזה דרושים לנו קבלני ביוב, שכן ציוד אינסטלציה פשוט לא יעזור במשימה גדולת היקף שכזו.
 
מכשיר העבודה העיקרי של קבלני ביוב בשאיבת ביוב לאחר סתימה והצפה הוא הביובית. ביובית זו הינה בעצם מכשיר שאיבה עצום ממדים – שכן ביובית הינה משאית שלמה המשמשת לשאיבה ולאחסון מי הביוב הנשאבים בתהליך זה, עד לפינויים ולריקון הביובית במקום מורשה עבור מטרה זו. השאיבה באמצעות ביובית לא רק מסלקת את מי הביוב העודפים, כי אם גם מסייעת לפתיחת הסתימה באמצעות שאיבת ואקום חזקה. התהליך לא נגמר רק בפתיחת סתימת הביוב ובשאיבת מי הביוב, אלא בניקוי סופי של בור הביוב בו התחילה כל הבעיה.
 
כאלו הם קבלני ביוב – עושים עבודה יסודית ומקיפה כדי להשיב את הסדר על כנו ולהחזיר את ההיגיינה למצבה הקודם והתקין.
 
חשיבותם של קבלני ביוב
 
בעיות ביוב אינן קורות רק בבית או במפעלים. ביובית וקבלני ביוב הם מצרך מבוקש בכל מקום. הלא בעיית ביוב ברחוב, ולו רחוב מגורים שקט, עוצרת את כל השגרה – גם בשל ההצפה החוסמת את הרחוב להולכי רגל ולעתים גם למכוניות, גם בשל הריח הלא סימפטי המדיר את רגליהם של העוברים והשבים מן המקום, וגם כי מים עומדים מהווים כר פורה להתפתחות מחלות, ועל אחת כמה וכמה כשמדובר על מי ביוב מלכתחילה.
 
לכן קבלני ביוב עובדים לרוב סביב השעון, שכן עבודתם של קבלני ביוב צריכה להתאים את עצמה לשעות משבר ולא רק לשעות העבודה הרגילות – כדי שיוכלו קבלני הביוב לספק מענה מהיר לכל בעיה בתחום.


תפריט דף הבית