קפה? הפוך!

צפרא טבא לכולם ומה שלומכם?
רציתי לשתף אתכם באחד מהגיגי עולם החסידות. מסופר במילי דבדיחותא על שני חסידים צדיקים אשר התווכחו מה עדיף לבן אדם לשתות קפה או תה?
שני החסידים היו נחושים בדעתם להצדיק כל אחד את טענתו. הם החליטו שלא לסמוך על בינתם ופנו כל אחד למקורות עם ישראל. מדובר על ימים של לפני כ-100 או אולי 200 שנה, לא היו עוד בארים, בתי קפה ובטח שלו מיני בופה או עגלות קפה מפוארות אותם אנו יכולים לראות בימינו על כל צעד ושעל בין אם באירוע חברתי אינטימי ובין אם בחתונה. האמת היא שרק הדיבור על עגלות קפה צורב באפי מייד ניחוח חזק של קפה מן הזיכרון של ימי בריו דה ז'נרו, אבל על כך נשוחח בפוסט אחר אם ירצה היושב במרומים.
 
נחזור לעניינו בין שני החסידים, ובכן החסיד הראשון הציג את הנימוק המשכנע שלו וטען:
כתוב במקורות ישראל: "תה(ה) השעה הזו שעת רחמים ועת רצון מלפניך". מכאן למד החסיד הפרוש כי תה הוא המשקה העדיף, אם תרצו הנקטר של החסדים!
החסיד השני יצא בלהבות אש וכולו מחפש פסוקים על קפה ומאין יבוא עזרו? ובכן בסיוע שמיימי הוא זכה לצטט את הפסוק הבא שיש לאמר אותו במבטא יידישאי (רק נסביר כי קפה ביידיש אומרים קווה). הפסוק הוא: קווה אל ה' חזק ויאמץ ליבך וקוה אל ה'".
למותר שהויכוח בין 2 החסידים נגמר בתיקו (שמשמעו תשבי (אליהו התשבי) יתרץ קושיות ובעיות).
 
כל שנותר לנו לעשות הוא להתרווח לנו בבוקרו של יום על כוס קפה טובה אחרי אמירת סליחות באשמורת הבוקר, אומנם זה לא קפה של מכונת קפה או עגלת קפה, אך אין כמו לשתות קפה על הבוקר + סליחות + סיפור חסידי היתולי. אז שיהיה לנו יום נעים.
 
ככה מכינים קפה!


תפריט דף הבית