חיסכון אקולוגי

0
556
קרדיט PIXABAY

המעבר לשימוש בחשמל סולארי ביתי מעניק יתרונות רבים לבעלי משק בית. היתרון הראשון הוא ירידה משמעותית בהוצאות של צריכת החשמל הביתית. יתרון נוסף קשור לתרומה לסביבה ולקיחת חלק מעשי בהקטנה של הזיהום אשר יוצרות תחנות כוח המבוססות על דלק ופחם. בנוסף, כדאי מאוחד לזכור כי התקנה מערכות סולאריות ביתיות מעלה את הערך של הנכס. התקנת מערכת סולארית ביתית כרוכה בהוצאה כספית משמעותית ועל כן, כדאי לגשת להתקנת מערכת מעין זאת רק לאחר שבודקים בצורה רצינית האם מדובר על מערכת שמתאימה לכם.

ייצור חשמל בדרך זולה

הטכנולוגיה של מערכת סולארית לייצור חשמל היא טכנולוגיה שקיימת כבר מראשית שנות החמישים של המאה הקודמת ולמרות זאת אך ורק בשנים האחרונות התאפשר השימוש בטכנולוגיה המדוברת לצרכים ביתיים וזאת בעיקר משום שעד לאחרונה המחיר של המערכות הסולאריות היה גבוה מאוד ובלתי נגיש למרבית האוכלוסייה.  התקנת לוחות סולאריים אשר נקראים גם פנאלים סולאריים, מהווה שלב חשוב מאוד במערכת. הפאנלים המדוברים הם למעשה מערכים של תאים פוטו וולטאים אשר פועלים בצורה משולבת, כאשר הנתון המרכזי אשר מבדיל בין סוגי הפאנלים השונים הוא המידה של ההספק שהם מסוגלים לספק. חשוב מאוד לזכור כי ההספק אשר אותו מציין יצרן פאנל סולארי הוא ספק מרבי אשר נמדד בתנאים אידיאליים.

תכנון חשוב ומדוייק

חשוב מאוד לתכנן בצורה מדוקדקת את היישום של מערכת לייצור חשמל סולארי ביתי בגג ביתכם טרם מחליטים האם אכן כדאי להתקין את המערכת המדוברת. בשלב התכנון חשוב להביא בחשבון נתונים שונים כגון: גודל הגג העומד על הפרק, המיקום של הגג ומידת החשיפה של הגג לשמש. כמו כן, יש לקחת בחשבון האם מדובר על גג שטוח על גג בעל זווית. לאחר שבוחנים את הנתונים של הגג חשוב לבדוק את הנתונים של צריכת החשמל של הבית שבו תותקן המערכת. לכל בית יש הרגלי צריכת חשמל שונים אשר נבדלים לאורך שעות היממה ועונות השנה ועל כן, מערכת סולארית שמתאימה לבית אחד לא תתאים לאחר. חשוב לבחון גם את תנאי השטח. לאחר שבודקים את כל הפרמטרים המדוברים, יש צורך לבדוק כיצד מתקינים את המערכת המדוברת בצורה מדויקת על הגג, על מנת שהיא תפיק את האנרגיה המקסימלית מהשמש לצורך ייצור חשמל. ככל שהגג גדול יותר ובעל תנאים טובים יותר, כך תהיה אפשרות להציב בו יותר פאנלים סולריים ובהתאם לכך, תהיה אפשרות להפיק כמות גדולה יותר של אנרגיה מהשמש לצורך ייצור חשמל.

 

 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here