מאמן עסקי

0
219
קרדיט : canva

אימון הוא דבר חשוב, רופאים ואנשי בריאות ברחבי כל העולם מרבים לדבר בשבחו, ומחקרים רבים נעשים על סוגי אימון שונים בכל שנה. אך האם הגיוני שנטפח את גופינו אך נזניח את נפשינו? האם הגינוי שנשקיע רק בחומר ולא גם ברוח?

אימונים אישיים, זוגיים ועסקיים הם רק קצה הקרחון בתחום רחב המתפתח כל כך בשנים האחרונות. אנשים רבים מדברים על מאמנים בהם היו בין אם בשיחות חולין במשרד, ובין אם בתקשורת ובמדיה החברתית, והנושא צובר תאוצה עוד ועוד.

מאמנים אישיים וזוגיים הם דבר מוכר וידוע יותר, אך מה הוא מאמן עסקי?

מאמן עסקי – מה זה?

מאמן עסקי, בדומה למאמן אישי הוא מאמן העובד באופן פרטני עם אדם על מנת לפתח, להגדיל ולקדם אותו הלאה. חשוב שהמאמן יהיה אדם מקצועי עם ניסיון בתחום על מנת לדאוג לתהליך חיובי ומקדם ולא מקטין ומתסכל חלילה.

מאמן עסקי הוא מאמן למנהלים ואנשי עסקים, מתחילים או מנוסים, הבא לתת כלים חדשים ולרענן כאלה ישנים בארסנל כלי הניהול. לעיתים תכופות, באופן טבעי, מנהל נשחק ומגיע לרפיון, הסיבה הפנימית מתעמעמת והדרך נהפכת ללא ברורה.

על כן יש צורך חשוב כל כך בהליכה לאימון כזה. באימון הפגישות נוגעות באדם באופן אישי, באות לפתוח את הנושאים הבסיסיים וההתמודדויות היום יומיות במשרד ומול העובדים. יש פיתוח של המנהל ושל התכונות אשר בגללם הגיע המנהל לאן שהגיע.

התפתחות אישית פנימה

באימון אחד הדברים הבסיסיים הוא פיתוח של האדם ממקומו האישי, ולא הנחתה של הנחות ודברים מלמעלה. יש אמונה גדולה ביכולת לגדול ולצמוח מבפנים עם הליווי המתאים. לכך מכוון מאמן עסקי מוצלח ובזה תפארתו.

מאמן טוב הוא אחד שיודע לקחת את החוזקות של האדם מולו, ולהעצים, לרומם ולהעמיק אותן. הוא עוזר לאדם לעבוד עם הכלים שניתנו לו על מנת להמשיך בדרך להצלחה.

ד"ר מגי בן יהודה, מאמנת מהשורה הראשונה, בנושאים אישיים, זוגיים ועסקיים. עבדה 25 שנה בתעשייה ובניהול וב-15 השנים האחרונות עוסקת בתחום האימון. מוכשרת כ-NLP Practitioner ופועלת בשלל דרכים בכדי להביא אתכם למקום בו אתם רוצים להיות.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here